Zajęcia otwarte dla rodziców „Żyjemy zdrowo”

27 kwietnia 2018 r. w grupie V odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki  niecierpliwie oczekiwały na przybycie  gości, a w czasie zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Rodzice licznie przybyli do przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom.

Zajęcia prowadziła wychowawczyni – Monika Budzińska. Zajęcia pt „Dbamy o zdrowie” rozpoczęły się inscenizacją słowno-muzyczną pt. „Witaminki”, gdzie dzieci wcieliły się w role witamin, dbających o nasze zdrowie.

Dzieci miały do wykonania przeróżne zadania, poczynając od wysłuchania bajki „O królewnie Zuzance z czekoladowego królestwa ”, m. in. segregowały owoce i warzywa, wykonywały ćwiczenie graficzne. Przedszkolaki obejrzały również prezentację multimedialną dotyczącą zdrowego stylu życia.

W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Wychowawczyni dziękuje wszystkim rodzicom za przybycie na zajęcia.

Scenariusz zajęcia do pobrania TUTAJ!