Z wizytą w Szkole Podstawowej Nr 2 w Zamościu

Nasze przedszkole od wielu lat współpracuje ze Szkołą Podstawową Nr 2 w Zamościu, szkoła ta jest naszym „najbliższym sąsiadem”. Większość naszych wychowanków wspólnie z rodzicami wybiera właśnie te placówki. Aby zaspokoić ciekawość dzieci szkołą oraz przełamać ewentualne lęki przed nią wybraliśmy się na wycieczkę. Dzieci miały możliwość zobaczyć budynek szkoły w wewnątrz, obejrzeć sale lekcyjne, komputerowe, gimnastyczne, świetlicę, bibliotekę oraz spotkać się z nauczycielami, którzy w niej uczą. Placówka oferuje bogate wyposażenie w urządzenia wykorzystywane do ćwiczeń w salach gimnastycznych i korekcyjnych oraz kolorowy plac zabaw i duże boisko. Dzieci zwiedzając szkołę miały możliwość, „poczuć się uczniem”.