Wycieczka do Książnicy Zamojskiej

Dnia 15 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego. Celem wizyty było rozwijanie wśród dzieci zainteresowań literaturą dziecięcą. Dzieciaki zapoznały się z zasadami funkcjonowania biblioteki, sposobami wypożyczania książek oraz pracą bibliotekarza.

Maluchy miały okazję obejrzeć czasopisma, książeczki, audiobooki przeznaczone dla najmłodszych. W pracowni introligatorni dowiedziały się w jaki sposób naprawiane są książki a po obejrzeniu starych i zniszczonych książek zrozumieli, że należy o nie dbać, by służyły nam na długie lata .Zwiedziły również pracownię digitalizacji, w której skanowane książki pojawiają się na stronie internetowej w formie cyfrowej.

Dzieciaki żegnając się z Panią bibliotekarką zapewniły, że przyjdą ponownie, ale już z rodzicami by wypożyczyć ciekawą książkę. Pożegnały się serdecznie dziękując za tak wspaniałą gościnność.