Weterynarz

Dnia 11. 12. 2019r. w naszej grupie gościliśmy lekarza weterynarii panią Ewę, która opowiadała o zwyczajach swoich pupili, na czym polega opieka nad tymi czworonogami. Pani weterynarz mówiła także o swojej pracy, badaniu zwierząt domowych i ich leczeniu. Pokazała dzieciom wielkiego kleszcza, pchłę i świerzb, sztuczne pasożyty, mogące znaleźć się na kotach czy też psach. Oprócz tego dzieci miały możliwość przywitać się z kotem, pogłaskać go, dowiedziały się jaka to wielka odpowiedzialność mieć zwierzątko w domu.  Dzieci zaśpiewały piosenkę pt.: „Pan weterynarz”, „Namaluje kotka” wspólnie z dziećmi  z grupy III bawiły się przy muzyce. Na zakończenie dzieci wręczyły podziękowanie pani Ewie za przybycie do naszego przedszkola i przybliżenie nam specyfiki pracy lekarza weterynarii. Bardzo serdecznie dziękujemy!!!