Święto Niepodległości

W naszym przedszkolu  w listopadzie co roku obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji koło recytatorskie zaprezentowało się na scenie w montażu słowno – muzycznym pt. „Święto Niepodległości” . Na uroczystość zaproszeni zostali rodzice dzieci uczestniczących w kole recytatorskim, dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 10 oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 6 wraz z wychowawcami.

Podczas występu przedszkolaki recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, śpiewały piosenki o Niepodległości i prezentowały umiejętności taneczne. Wszyscy wspólnie  odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Głównym celem spotkania było kształtowanie  szacunku  i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.