Pierwsza pomoc

SOS dla uszkodzonego zęba, SOS dla zdrowia i życia.

Dnia 28. 02. 2018 r. w naszym przedszkolu, miał miejsce pokaz medyczny z zakresu ratowania ludzkiego zdrowia oraz życia. Dzieci były zachwycone obecnością ratownika medycznego i miłej pani, która opowiadała jak można uratować wybity lub złamany ząbek. Jednym z ciekawszych dla przedszkolaków a zarazem bardzo ważnym punktem warsztatów, były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie, według jego wskazówek próbowały naśladować masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Były to niezwykle ważne warsztaty, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia.
Organizatorami byli: Multimed – Centrum Stomatologii Estetycznej oraz Rotary Club Zamość Ordynacki.

Prowadzącym bardzo, bardzo dziękujemy!