Pasowanie na przedszkolaka

„Kiedy słońce świeci i gdy deszczyk pada

idzie do przedszkola maluchów gromada.

Przedszkolaki to my”!…

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość.

Tego dnia od rana trwały przygotowania, rodzice pompowali balony i nakrywali do stołu, a my przymierzaliśmy stroje i poprawialiśmy fryzury (żeby birety dobrze leżały;) ) – byliśmy zgranym teamem, bo to ważna dla nas chwila.

Rozpoczęliśmy od „wjazdu pociągiem” śpiewając piosenkę „Kolorowe kredki”. Potem braliśmy udział w „Turnieju Przedszkolaka” i prezentowaliśmy rodzicom jak bardzo jesteśmy samodzielni i potrafimy samodzielnie zmienić kapcie. Były też wiersze, tańce i inne piosenki, które poznaliśmy od początku roku. Dla większości z nas był to pierwszy występ przed tak dużą publicznością, dlatego nie obyło się bez tremy i łez.

Po części artystycznej Pani Dyrektor pasowała nas na przedszkolaków – użyła do tego ogromnej kredki. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom. Możemy powiedzieć, że od 26.11.2019 jesteśmy pełnoprawnymi przedszkolakami.