Niepodległa

Święto Polski – Dzień Niepodległości

Dnia 06-07.11.2018r. dzieci uczestniczące w zajęciach koła recytatorskiego „Zabawy z poezją” pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Bucior i Moniki Budzińskiej przygotowały przedstawienie słowno-muzyczne, w którym poprzez recytację wierszy i śpiewanie pieśni patriotycznych opowiedziały krótko o historii odzyskania niepodległości. Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością rodzice, dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 10 i Szkoły Podstawowej Nr 6 wraz z wychowawczyniami oraz cała społeczność przedszkolna.

 

Konkurs poezji patriotycznej „Orzeł Biały”

Dziewczynki z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie poezji patriotycznej, którego patronatem było Stowarzyszenie „Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami”, a organizatorami Przedszkole Miejskie Nr 13 z Oddziałami integracyjnymi oraz Żłobek i Przedszkole „Radosna Kraina”.

 Uczestniczki zaprezentowały wiersze: „Ziemia rodzinna”, „Polska jest wspaniała”, „Piękna jest nasza ziemia”. Celem konkursu było kształtowanie uczuć patriotycznych, uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Nasze dziewczynki pięknie wyrecytowały przygotowane utwory i zostały nagrodzone dyplomem i upominkiem.

 

 

Konkurs piosenki patriotycznej „Jesteśmy Polką i Polakiem”

W dniu 8 listopada 2018r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Konkursie piosenki patriotycznej ,,Jesteśmy Polką i Polakiem” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7. Dzieci do konkursu przygotowała pani Iwona Gajewska w ramach zajęć koła wokalnego.

W konkursie wystąpiły: Maria Flis, która zaśpiewała pieśń ,,Rozkwitały pąki białych róż”, Anna Magryta – ,,Przybyli ułani” oraz Anna Radzik – ,,Kwiaty polskie”.

Dziewczynki zaśpiewały pięknie bez żadnej tremy pieśni patriotyczne i godnie reprezentowały nasze przedszkole. Biorąc udział w konkursie poza przedszkolem dziewczynki prezentują swoje talenty, poznają inne pieśni i pogłębiają w ten sposób poczucie swojego patriotyzmu.

 

Przegląd Piosenki Patriotycznej „Ukochany Kraj”

W dniu 14 listopada 2018 r. odbył się w naszym przedszkolu Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej ,,Ukochany Kraj” zorganizowany przez panią Iwonę Gajewską i Beatę Dołbę. W przeglądzie wzięło  udział pięć przedszkoli i zaśpiewało 11 dzieci:

Przedszkole  nr 10 – Antoni Sadło ,,Kujawiak dla przedszkolaka”, Hania Sołtys, Zosia Iwańczak ,,Czerwona róża, biały kwiat”

Przedszkole nr 15 – Weronika Borys ,,Pierwsza kadrowa”, Joanna  Kułuj „Jak długo w sercach naszych”

Przedszkole nr 12 – Nowak Anna  ,,Przybyli ułani”

Przedszkole  nr 1 – Jakub Liminowicz ,,Płynie Wisła płynie”, Maria Kułczyńska ,,Myślimy o Polsce”

Przedszkole  nr 2 – Angelika  Machałek ,,Płynie Wisła płynie”, Alicja Kostrubiec  ,,Jak to wojsko szło ulicą”, Emilia Galant  ,,Myślimy o Polsce”, Maria Flis ,,Piosenka młodego patrioty”

Celem  przeglądu było przede wszystkim kształtowanie wśród dzieci wrażliwości na wartości patriotyczne, jak również rozbudzanie w sercach młodego pokolenia miłości do ziemi ojczystej, kształtowanie postawy patriotycznej poprzez piosenkę i konfrontacja umiejętności wokalnych dzieci. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za pięknie zaśpiewane utwory patriotyczne nauczone w przedszkolu z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, które zapamiętają na długie lata.

 

Konkurs plastyczny „Najpiękniejszy Kotylion”

W naszym przedszkolu z okazji święta Niepodległości Polski odbył  się uroczysty  apel, recytacja wierszy , śpiew piosenek patriotycznych oraz konkurs plastyczny na najpiękniejszy kotylion. Celem konkursu było uwrażliwianie wychowanków na radosne przeżywanie i odpowiednie przygotowanie się do świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, kształtowanie postaw patriotycznych i miłości do Ojczyzny oraz zachęcenie dzieci do pracy twórczej. Uczestnicy konkursu mali patrioci  otrzymali skromne upominki oraz dyplomy.

 

Odwiedziny w Domu Seniora „Wigor”

13 listopada zespół ludowy „Tęcza” działający w naszym przedszkolu pod opieką pani Iwony Gajewskiej i Beaty Dołby świętował Niepodległość wspólnie z seniorami z Dziennego Domu Seniora „Wigor” w Zamościu. Wyjątkowy to był czas – dzieci i seniorzy razem dla Niepodległej. Wyjątkowy urok miały pieśni patriotyczne wyśpiewane  wspólnie pomimo różnicy pokoleń, wspólnie wyrecytowane wiersze,  czy hymn  Polski wyśpiewany z największą atencją. Serdeczne podziękowania dla  członków Domu Seniora „Wigor” za wspaniałe przyjęcie naszych „małych” artystów.

PREZENTACJA – KLIKNIJ POWYŻEJ

 

Apel na 100-tną rocznicę Odzyskania Niepodległości

09.11.2018r. o godz.11.11, wszystkie przedszkolaki oraz cała społeczność naszego przedszkola, świętowały 100-tną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystą akademię poprzedzoną wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, przygotowały dzieci uczestniczące w zajęciach koła teatralno-tanecznego, prowadzonego przez p. M. Iwanicką, p. M. Kusiak i p. A. Makowską. W słowno-muzyczno-tanecznym montażu dzieci zaprezentowały historię powstania Państwa Polskiego, poprzez trudne i ciężkie czasy zaborów, po moment odzyskania niepodległości w 1918r. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: rodzice oraz uczniowie ze SP Nr 7 z wychowawcą.

 

Konkurs recytatorski –Piękna nasza Polska cała

W związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Przedszkole Miejskie Nr 2 w Zamościu  włączyło się do organizacji  obchodów uczczenia tego wydarzenia.

W ramach podjętych działań Pani Małgorzata Bucior i Pani Monika Budzińska w dniu 31 października zorganizowały wewnątrzprzedszkolny konkurs recytatorski, którego celem było pielęgnowanie postaw patriotycznych, popularyzowanie poezji a także rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci i promowanie talentów. Usłyszeliśmy wiersze  Wisławy Szymborskiej, Wandy Chotomskiej, Joanny Białobrzeskiej, Czesława Janczarskiego i Władysława Bełzy .

Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom recytacji, otrzymali dyplomy i upominki.  Na zakończenie odbyło się wspólne zaśpiewanie piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”,  mające na celu integrację dzieci.

Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy…

W związku z obchodami 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę wzięliśmy udział w korowodzie niepodległości. Uczestnicy przemaszerowali z ulicy Partyzantów na Rynek Wielki w Zamościu, gdzie odbyły się okolicznościowe wystąpienia, a także odśpiewano Hymn Państwowy.

Dęby dla Niepodległej

W dniu 15 maja 2018r. o godz. 12.00 w Zamościu odbyło się uroczyste posadzenie dębów na Stulecie Niepodległości Polski – ALEJA DĘBÓW NIEPODLEGŁOŚCI. W uroczystym sadzeniu uczestniczył Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, Komendanci Służb Mundurowych, przedstawiciele instytucji samorządowych, szkół, przedszkoli, młodzież i dzieci oraz zaproszony gość specjalny Rafał Brzozowski, którego ojciec pochodzi właśnie z Zamościa. Nasze przedszkole reprezentowała dyrektor Pani Anna Kowalska-Ćwik, przedstawiciel Rady Rodziców Pan Andrzej Kurantowicz wraz z synem Oskarem – wychowankiem naszego przedszkola wspólnie z Panem Rafałem Brzozowskim posadzili drzewko, które symbolizuje szacunek dla ludzi, którzy włożyli swój wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości.

 

Więcej informacji – kliknij na logo

 

 

 

Quiz wiedzy o Polsce – Dzień Flagi

Dnia 10 maja 2018r. Pani  Dyrektor Anna Kowalska – Ćwik z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Zamościu zorganizowała quiz wiedzy o Polsce pt. „Dzień Flagi”, z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania  Niepodległości.

Celem konkursu było wzbudzanie poczucia patriotyzmu i tożsamości narodowej, kształtowanie szacunku do własnego państwa i jego symboli narodowych. Udział w konkursie brały dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli. Quiz przeprowadziły nauczycielki Małgorzata Bucior i Monika Budzińska.

W oczekiwaniu na rozpoczęcie Quizu

Nasz Quiz został objęty Patronatem Medialnym przez Katolickie Radio Zamość

Wywiad z Panią Dyrektor oraz wywiad z przedszkolakami – kliknij na logo

 

Konkurs składał się z ośmiu konkurencji. Dzieci wykazały się znakomitą wiedzą i umiejętnościami.

I miejsce zdobyło Przedszkole Miejskie Nr 2 reprezentowane przez Emilię, Nikolasa i Mateusza, osiągając 12 punktów.

II miejsce zdobyło Przedszkole Miejskie Nr 1 reprezentowane przez Marcela, Zuzannę i Tomasza, osiągając 11 punktów  oraz Przedszkole Miejskie Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu reprezentowane przez Antoninę, Wiktora, Hannę, osiągając 11 punktów.

III miejsce zdobyło Przedszkole Miejskie Nr 10 reprezentowane przez Mateusza, Karola i Kacpra, osiągając 10 punktów.

Wszystkim laureatom konkursu GRATULUJEMY!!! 

 

Międzyprzedszkolny przegląd teatralny

W dniu 8 maja 2018r.  dzieci sześcioletnie przygotowane przez nauczycielkę Monikę Budzińską i Małgorzatę Bucior wzięły udział w MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM PRZEGLĄDZIE TEATRALNYM zorganizowanym w Osiedlowym Domu Kultury „Okrąglak”. Przegląd  był organizowany przez Przedszkole Miejskie  Nr 10  w Zamościu . Dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały przedstawienie ” Nasz Znak – Orzeł Biały”. Jury nagrodziło grupę dyplomem i nagrodą. Należy podkreślić duże zaangażowanie dzieci w całość przedstawienia. Występ na dużej scenie był dla dzieci  ważnym doświadczeniem, przyniósł im wiele radości i satysfakcji. Dzieci miały również okazję oglądać na żywo występy aktorów z innych przedszkoli.

 

Nasza piękna Biało – Czerwona

W związku z obchodami 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości Przedszkola Miejskie Nr 1 i Nr 2 Zamościu postanowiły zorganizować konkurs plastyczny, międzyprzedszkolny, którego celem było m.in.: zwrócenie uwagi na piękno naszego kraju – ukazanie najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych miejsc w Polsce oczami dziecka oraz rozbudzenie u dzieci uczuć patriotycznych. Konkurs skierowany był do dzieci 5-6 letnich z publicznych i niepublicznych przedszkoli miasta Zamość i przebiegał w dwóch etapach.

Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło 26 kwietnia 2018r. w sali widowiskowej Centrum Kultury Filmowej w Zamościu.

Powołane przez organizatorów jury w składzie: Pani Małgorzata Bzówka – Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość, Pani Małgorzata Mróz – Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Zamościu, Pani Anna Kowalska – Ćwik – Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Zamościu, Pani Anna Fałaga – nauczyciel z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Zamościu oraz Pani Małgorzata Toczek – nauczyciel z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Zamościu przyznało I, II, III miejsce, dwie nagrody specjalne oraz 14 wyróżnień.

Pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra S. (PM Nr 1),

drugie miejsce zajęła Hanna M. (PM Nr 13),

trzecie miejsce zdobyła Marcelina Rz. (PM Nr 15).

Nagroda specjalna Dyrektora Przedszkola Miejskiego Nr 1 trafiła do Zuzanny H. (PM Nr 12),

a

nagroda specjalna Dyrektora Przedszkola Miejskiego Nr 2 trafiła do Adama K. (PM Nr 5).

Organizatorzy konkursu serdecznie wszystkim gratulują i dziękują za udział