Magiczne Ogrody

Z okazji Dnia Dziecka grupa VI wyruszyła do Magicznych ogrodów , które znajdują się w miejscowości Trzcianki. Na miejscu przywitał nas przewodnik , który oprowadzał nas po całym obiekcie. Na początek wysłuchaliśmy opowieści skrzata , mieszkającego w dziupli drzewa. On to opowiedział nam dlaczego i w jaki sposób powstały te ogrody i przez kogo zostały stworzone. Przed zwiedzaniem odbyliśmy krótką rozgrzewkę a potem dzieci wzięły udział w zawodach sportowych. Wreszcie przekroczyliśmy główną bramę Magicznych ogrodów i znaleźliśmy się w baśniowym świecie.

Dzieci mogły bawić się na marchewkowym polu, placu przedziwnych stworków, w przedszkolu smoków , gdzie smoki przychodzą na świat i się wychowują. Dzieci zobaczyły prastare drzewa, które reagowały na ich głos otwierając oczy i mrucząc. Chodziły po sznurowych, chybotliwych mostach, gdzie stopień trudności przechodzenia był coraz wyższy. Miały okazję przechodzić podziemnymi korytarzami, gdzie za każdym razem można było wyjść w innym miejscu. Będąc w szałasie Mordoli, dzieci musiały do nich przemówić, żeby się obudziły, wtedy mogły z nimi porozmawiać. Oglądały przecudne kolorowe ptaki, którym nie można było wyrywać piór , bo wtedy człowieka za karę spotkałoby nieszczęście. Dzieci przeżyły również chwilę grozy odwiedzając pieczarę, gdzie mieszka okrutny smok. Po oficjalnym zwiedzaniu mieliśmy chwilę wolnego czasu, wtedy dzieci bawiły się kręcąc na karuzelach, korzystały ze zjeżdżalni oraz budowały z wielkich kolorowych klocków. Po obfitym obiedzie oraz deserze, pełni wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną.