Koło teatralne „Bajeczka”

Koło teatralne „Bajeczka”pracuje z dziećmi 5 i 6 letnimi.

I Cele ogólne:

1. Doskonalenie wyrazistej mowy poprzez dostarczanie wzorów pięknej mowy polskiej /język nauczyciela, teksty w wykonaniu aktorów/

2. Rozwijanie dziecięcej wrażliwości na żywe słowo, mówienie w taki sposób, by inni chcieli słuchać.

3. Wyrabianie odwagi i śmiałości.

4. Uwrażliwianie na sztukę, pobudzanie dzieci do działań artystycznych oraz rozwijanie zainteresowań.

5. Organizowanie dziecięcej zabawy w teatr /przebieranie, pacynki, kukiełki itp./

Główną formą stosowaną podczas zajęć dodatkowych koła teatralnego „Bajeczka” będzie praca w zespole. Osiąganiu założonych celów posłużą też inne, bardziej szczegółowe formy, takie jak:

• improwizacja,

• inscenizacja,

• teatr lalkowy,

• drama,

• indywidualna praca z tekstem,

• ćwiczenia dykcyjne, mimiczne, ruchowe,

• śpiew,

• gra aktorska, prace plastyczne /projektowanie i udział w tworzeniu scenografii, kostiumów, zaproszeń, plakatów, itp./.

Aktualnie w przygotowaniu jest przedstawienie pod tytułem „W krainie Baśni” na które wkrótce zaprosimy.