„Czym jest książka?”

Zajęcia podsumowujące projekt edukacyjny „Czym jest książka?”

Metoda projektów jest metodą nauczania, która daje szansę wyboru aktywności dzieciom na różnym poziomie rozwoju, uczy zastosowania nowo nabytej wiedzy w praktyce i dzielenia się informacjami z innymi, a także uczy pracy zespołowej i pobudza do myślenia.

W pracy metodą projektów najbardziej wartościowe dla dzieci jest uczenie poprzez działanie, bezpośrednie doświadczanie. Dzieci muszą przeżyć daną sytuację, a nie tylko o niej posłuchać lub zobaczyć ją na planszy. W naszej grupie rozpoczęliśmy projekt w grudniu

i zakończyliśmy go w kwietniu, kiedy  obchodzony jest Międzynarodowy dzień książki dla dzieci. Zaprosiliśmy gości do wspólnego świętowania: przyszły do nas dzieci z PM Nr 10, grupa IV z naszego przedszkola, przyszli rodzice i dziadkowie i pani z księgarni „Między kartkami”. Na zajęciach była również Pani Dyrektor.

Dzieci z naszej grupy króciutko zaprezentowały inscenizację o książkach, mówiły wiersze

i śpiewały piosenki. Wszyscy wzięli udział w quizie wiedzy o książkach, na koniec obejrzeliśmy prezentację multimedialną, przedstawiającą wszystkie nasze działania podjęte

w tym temacie. Dzieci otrzymały certyfikaty i upominki za udział w tym przedsięwzięciu. Chętni rodzice wzięli ulotki informujące o wartościach jakie przynosi czytanie książek dzieciom, i źródłach do których można się odwołać, żeby pogłębić temat.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w naszych zajęciach.!!!