Aktualności

Kolory Niepodległości

Serdecznie gratulujemy naszej wychowance Kornelii Marucha z grupy V która  wykonując pracę plastyczną pod opieka pani Beaty Dołby zajęła I miejsce w etapie powiatowym konkursu plastycznego „Kolory Niepodległości”. Organizatorem wydarzenia był Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Zieliński a współorganizatorami Wojewoda Lubelski, Lubelski Kurator Oświaty, IPN Oddział w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu. Gratulujemy  Kornelii  i życzymy dalszych sukcesów !

Międzynarodowy Tydzień bez Elektrycznych Śmieci

KLIKNIJ W OBRAZEK

Narodowe Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada jest jedną z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu dzieci od najmłodszych lat uczymy patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też dnia 10 listopada dzieci z oddziału IV z okazji  Narodowego Święta Niepodległości pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Bucior przygotowały montaż słowno-muzyczny. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły.

Na uroczystość została zaproszona Pani Dyrektor Przedszkola Anna Kowalska – Ćwik.

 Na zakończenie uroczystości włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”, o godzinie 11.11 został odśpiewany hymn polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Spotkanie z żołnierzem.

10 listopada dzieci z grupy II oraz III miały przyjemność gościć niezwykłego gościa  – zawodowego żołnierza  Pana Mariusza Makuch – Majora służącego w 32 Wojskowym Oddziale Gospodarczym w Zamościu.

Na początku zaproszony gość przedstawił charakterystykę służby żołnierskiej, codzienne obowiązki żołnierza oraz zaprezentował mundur. Duże zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka, w którym znajdowały się chełm, okulary, maska przeciwgazowa. Gość wyjaśnił po co żołnierzowi te akcesoria i do czego służą jak również opowiedział, co żołnierz robi podczas pobytu na poligonie. Dzieci  podczas tego spotkania dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Przedszkolaki miały okazje zadać wiele ciekawych pytań, przymierzyć różne żołnierskie nakrycia głowy, poznały również sposoby przetrwania w trudnych warunkach.

Na koniec dzieci z grupy III zaprezentowały wiersz i piosenkę  oraz wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski.

Żołnierz nagrodził dzieci żołnierzykami i kolorowankami.

ŚLICZNIE DZIĘKUJEMY PANU MARIUSZOWI ZA BARDZO CIEKAWE SPOTKANIE.