Aktualności

Zakończenie roku szkolnego

18 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Przedszkolaki z poszczególnych grup wiekowych zaprezentowały się przed publicznością w tańcach do muzyki europejskiej. Dzieci 6 letnie, kończące przedszkole pożegnały młodsze koleżanki i kolegów wierszami. Nie zabrakło również podziękowań dla rodziców, na których ręce pani Dyrektor złożyła specjalne podziękowania za okazane serce i wspieranie działalności przedszkola.

Wszystkim dzieciom, personelowi i rodzicom życzymy udanych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu.

Zespół Ludowy „Tęcza”

13 czerwca dzieci z zespołu ludowego „Tęcza” prowadzonego przez panią Beatę Dołba  i  Iwonę Gajewską  gościły u Pana prezydenta Andrzeja Wnuka.  W ludowych tańcach, przyśpiewkach i patriotycznych wierszach dzieci,  zaprezentowaliśmy  podejmowane  działania kończące  rocznicę 100 lecia odzyskania niepodległości. Pani dyrektor Anna Ćwik wręczyła pamiątkowe foldery upamiętniające wszystkie wydarzenia  w przedszkolu z ostatniego,  tak ważnego dla wszystkich roku.  Serdecznie dziękujemy Panu prezydentowi za tak miłe przyjęcie.

Otwarte zawody tenisowe dla przedszkoli

6 czerwca, przedszkolaki z gr. III, VI, V i IV po raz kolejny,  wzięły udział w zawodach tenisowych organizowanych przez ZTT KT RETURN ZAMOŚĆ. Dzieci zmierzyły się w kilku konkurencjach grupowych i indywidualnych. Suma punktów, które uzyskały wszystkie grupy, pozwoliła na zdobycie drugiego miejsca dla naszego przedszkola. Oprócz zmagań sportowych, dzieci wzięły udział w zabawach myzyczno-ruchowych oraz poczęstunku zorganizowanym przez organizatora zawodów. Serdecznie gratulujemy.

Konkurs plastyczny

Pani Małgorzata Toczek oraz Pani Małgorzata Bucior zorganizowały Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Chrońmy nasze powietrze”, którego celem było uświadomienie, że za stan jakości powietrza w naszym otoczeniu jest odpowiedzialny każdy człowiek. Konkurs skierowany był do dzieci 5-6 letnich. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością oraz wrażliwością estetyczną. A oto wyniki konkursu: I miejsce – Nicola Przednowek – Rzekęć PM Nr 1; II miejsce – Lena Dębińska PM Nr 2; III miejsce – Julia Dygulska PM Nr 2. Wyróżnienia: Paulina Krajewska PM Nr 1, Maria Flis PM Nr 2 oraz Hanna Jaszak PM Nr 2.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Przegląd przedszkoli – „Spartakiada na leśnej polanie”

Dzieci z koła artystycznego zaprezentowały swoje umiejętności taneczne na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji podczas corocznego Przeglądu Artystycznego Przedszkoli. Zatańczyły do utworu Johanna Straussa – Polka „Annen” z wykorzystaniem rekwizytów  -piłek. Poniżej publikujemy  relację fotograficzną z imprezy.

Przedszkolaki i morze

W kwietniu w ramach realizacji cyklu spotkań dla małych przedszkolaków prowadzonych przez Książnicę Zamojską gościliśmy panią Janinę Gąsiorowską matkę chrzestną statku „Ziemia Zamojska”. Pani Janina opowiadała dzieciom ciekawostki o morzu, pracy marynarza, historią statku i ceremonią związaną z jego ochrzczeniem. Nasz gość nawiązał także rozmowę o konieczności dbania o przyrodę, ochronę lasów, czystość wód i opiekę nad zwierzętami.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ciekawe i pełne wrażeń spotkanie.

Międzyprzedszkolny konkurs recytatorski „Kim chciałbym zostać?”

Dnia 9.05.2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej odbył się Miedzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski ,,Kim chciałbym zostać?” zorganizowany przez PM Nr 1 i Bibliotekę Pedagogiczną. Uczestniczki z naszego przedszkola Julia Kuryło oraz Anna Radzik zaprezentowały wiersze pt. „U fryzjera” oraz „Listy Pana listonosza”. Dziewczynki zdobyły wyróżnienie i zostały nagrodzone dyplomem i upominkiem.  Dziękujemy małym artystkom za udział w konkursie i artystyczne wrażenia.

Pluszakowe animacje z pierwszej pomocy

13 – go maja nasze przedszkole odwiedziła Pani, która jest ratownikiem medycznym i poprowadziła „Pluszakowe animacje z pierwszej pomocy”. W spotkaniu wzięły udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Pani z pomocą pluszaków: Sępa Daniela, Królicy Anny oraz Świnki Peppy mówiła o tym, co należy zrobić w trudnych sytuacjach takich jak, np.: złamana noga czy rana oraz jakie informacje należy podać dzwoniąc pod numer 112. Dzieci mogły same zobaczyć i dowiedzieć się do czego służą: szyna Kramera, kołnierz ortopedyczny, worek ambu, defibrylator, folia, pulsoksymetr oraz sztuczny lód na siniaki i uderzenia. Na zakończenie zajęć przedszkolaki dostały bandaże i same wcieliły się w ratowników medycznych.

Święto Flagi

2 maja  reprezentacja z naszego przedszkola miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystości   Święta Flagi na Rynku Wielkim w Zamościu. Przedszkolaki odebrały flagi z rąk Pana Prezydenta Andrzeja Wnuka i Pani Wicemarszałek Sejmu Beaty Mazurek. Piękna uroczystość w której uczestniczyliśmy na długo zapadnie w naszej  pamięci.

Międzyprzedszkolny konkurs piosenki

Wychowanka naszego przedszkola Antonina Burcon z grupy II wzięła udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Piosenki „Żyj z przyrodą w zgodzie” zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 5 w Zamościu. Uczestnicy konkursu musieli zaprezentować piosenkę o tematyce ekologicznej i otaczającej nas przyrodzie. Antosia zaśpiewała piosenkę „Leśne echo” i zajęła pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs plstyczno-techniczny „Palma Wielkanocna

Przed Świętami Wielkanocnymi Panie Marta Iwanicka i Małgorzata Toczek zorganizowały     w naszym przedszkolu konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Celem konkursu było popularyzowanie i kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności plastyczno – technicznych. Konkurs był adresowany do dzieci ze wszystkich grup wiekowych a jego efekty mogliśmy podziwiać na wystawie pokonkursowej zorganizowanej w hollu naszego przedszkola. Wszystkie palmy były piękne i cieszyły oko oglądających je dzieci i rodziców.

Jak Rumcajs Cypiska uratował

Dnia 01 kwietnia 2019 r. dzieci z oddziału III, IV i V wraz wychowawczyniami udały się do ZDK na spektakl „Jak Rumcajs Cypiska uratował” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza. Dzięki wspaniałej grze aktorów dzieci odbyły wycieczkę w głąb Rzacholeckiego Lasu. Razem z Rumcajsem i Hanką szukali porwanego przez Pajęczycę Cypiska. W sposób roztańczony i rozśpiewany poznały, że najważniejszymi wartościami w życiu są: dobroć, sprawiedliwość, lojalność i rodzina.

Dyżury wakacyjne przedszkoli Zamość 2019 r.

Spotkanie z pisarzem opowiadań i wierszy dla dzieci Jarosławem Siek

Pan Jarosław  szybko nawiązała kontakt z małymi czytelnikami. Zaprezentował  im kilka swoich książeczek m.in.: „Drużyna Orłów”, „Miś z Ursynowa”, „Rycerz Olivier” i wiele innych. Dzieci miały okazję posłuchać fragmentów bajek czytanych przez autora. Pisarz w przystępny sposób wyjaśnił proces powstawania książki oraz o tym, skąd czerpie pomysły do napisania nowych opowiadań.

Dziękujemy Panu Jarosławowi za miłe spotkanie i wspaniałe upominki.

Konkurs „Dzieje Polski w legendach

Julia Dygulska z grupy IV uczestniczyła w konkursie plastycznym  „Dzieje Polski w legendach” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 4 w Zamościu oraz w konkursie „Warszawa w oczach dziecka” zdobywając nagrody. Gratulujemy Julia!

Konkurs „Symbole wiosny”

Milena Bojar z grupy IV brała udział w konkursie plastycznym „Symbole wiosny” zorganizowanym przez Przedszkole Specjalne Nr 3 w Zamościu zdobywając nagrodę. Gratulujemy Milena!

Czyste powietrze wokół nas

Nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło do programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas” we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną. Celem programu było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy a także wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony ich dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. W lutym w grupie IV został przeprowadzony cykl zajęć dydaktycznych o tematyce antynikotynowej. Realizując zajęcia dzieci podczas wycieczki obserwowały źródła dymu, rozróżniały ich kolor, wykonywały plakaty dotyczące źródeł dymu. Poznały przyjaciela „Dinka”, kolorowały jego postać, wykonywały kwiaty i układały z patyczków tabliczki „zakaz palenia”. Przedszkolaki śpiewały piosenkę o Dinku, bawiły się w zabawę w kwiaty, podczas której przy dźwiękach muzyki klasycznej pokazywały jak zachowują się kwiaty oddychające świeżym, czystym powietrzem, a jak kiedy ktoś nagle wtargnął do ogrodu i zapalił papierosa. W ramach podsumowania programu dzieci wystawiły inscenizację dla rodziców pt. „Czyste powietrze wokół nas – nie pal proszę” a dekoracją do scenografii były wspólnie wykonane z rodzicami plakaty przedstawiające czystą planetę. Realizując program spotkaliśmy się z zadowoleniem dzieci, które bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach oraz z akceptacją rodziców, którzy wspierali program.

Cztery pory roku

22.03.2019 r. odbył się występ koła taneczno – teatralnego. Mali artyści przygotowali montaż słowno – muzyczno – ruchowy pt. „Cztery pory roku”. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i autorskie przed zaproszonymi gośćmi  przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego Nr 12, uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz rodzicami. Wielkie brawa były najlepszą nagrodą za trud włożony w przygotowanie występu.

Już wiosna

Jak co roku nasze przedszkole uroczyście obchodzi Pierwszy Dzień Wiosny. W dniu 20 marca 2019 r. przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Już Wiosna” w wykonaniu dzieci z koła recytatorskiego. Uroczyste powitanie Wiosny zorganizowały panie prowadzące koło recytatorskie: Małgorzata Bucior i Monika Budzińska.

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych

15 lutego 2019 roku dzieci 5 – 6 letnie z naszego przedszkola zostały zaproszone do Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Przedszkolaki mogły podziwiać pięknie przygotowaną prezentację o dokarmianiu ptaków zimą. Następnie dzieci kolorowały wybrane gatunki ptaków i umieszczały je w specjalnie przygotowanych karmnikach. Mogły również grać w gry planszowe oraz uczestniczyć w zabawie ruchowej. Na koniec wszystkie obecne przedszkolaki otrzymały piękne kolorowanki. Dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas.

Orkiestra włościańska

5 lutego, w naszym przedszkolu gościliśmy Zespół Kameralny Orkiestry Włościańskiej im. K. Namysłowskiego w Zamościu. Muzycy zaprezentowali dzieciom koncert, podczas którego zabrali je w muzyczną podróż po świecie. Przedszkolaki, podróżując muzycznym pociągiem, zwiedzały kontynenty, zaczynając podróż na Grenlandii, poprzez Amerykę Płn., Środkową i Południową, Afrykę, Australię, kończąc w Azji. Dzieci poznały charakterystyczne dla danych kontynentów utwory muzyczne, ale również instrumenty, na których te utwory w tych regionach są wykonywane. Nie zabrakło również wspólnej zabawy z muzykami.

Konkurs plastyczny „Bezpieczne zimowe zabawy”

6 lutego b.r. przedszkolaki z naszego przedszkola odebrały nagrody za udział w wewnątrzprzedszkolnym konkursie plastycznym „Bezpieczne zabawy zimowe”. Celem konkursu było kształtowanie właściwych postaw w zakresie zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom, jakie mogą się zdarzyć podczas zabaw zimowych, popularyzacja ruchu na świeżym powietrzu zimą jak również rozwijanie pomysłowości, wyobraźni oraz ekspresji plastycznej dzieci. W konkursie wzięli udział: Jan Cioch – gr. I, Antonina Pasierbiewicz, Marcelina Drączkowska – gr. II, Lena Dębińska, Szymon Kozieł – gr. III, Milena Bojar, Kacper Studnicki – gr. VI, Hanna Cioch, Anna Radzik – gr. V, Zuzanna Łygan, Angelika Machałek – gr. VI.

Bal Karnawałowy

W dniu 31.01 2019 r. w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez dzieci bal karnawałowy. Był to dzień niezwykły, pełen wrażeń, dostarczający wielu pięknych przeżyć i mnóstwo radości. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie bohaterów znanych bajek, wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerze, piraci, policjanci, Spider-Many, Batmany. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci i ich panie świetnie i wesoło się bawili uczestnicząc wspólnie w zabawach i pląsach, a uśmiechy nie znikały z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Na dzieci oprócz zabawy czekał w sali słodki poczęstunek. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a zabawa przyniosła wiele radości.

Dziękujemy  rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz słodkiego poczęstunku.

Teatrzyk z Lublina

11 stycznia, 2019 r., w naszym przedszkolu gościli artyści z Lublina, którzy zaprezentowali teatrzyk pt. „O smoku, co pękł w tym roku”. Widowisko powstało na podstawie legendy o smoku wawelskim, i w humorystyczny sposób opowiadało o tym, jak smok bezkarnie straszył mieszkańców Krakowa, do momentu, aż dzielny szewczyk wynalazł sposób na jego pokonanie, zdobywając tym samym rękę pięknej księżniczki i tron królewski. Spektakl bardzo podobał się dzieciom, tym bardziej, że mogły wcielać się w role aktorów, a na koniec uczestniczyć w balu z udziałem Księżniczki i Szewczyka.

Konkurs: Rysuję i czytam z energią

14 grudnia odbyła się gala wręczenia nagród w X edycji konkursu „Rysuję i czytam z energią” organizowanym przez Książnicę Zamojską i PGE o. Zamość. Mięliśmy przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu ze względu na nagrody jakie zdobyli w tym konkursie nasi wychowankowie.

Aleksander Buczak – nagroda

Oskar Kurantowicz – wyróżnienie

Maria Flis – wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!!!

Warsztaty plastyczno-muzyczne

19 grudnia 2018 roku Panie: Iwona Gajewska i Małgorzata Toczek zorganizowały warsztaty plastyczno – muzyczne, łącząc tym samym działanie dwóch kół – wokalnego i plastycznego. Podczas tych warsztatów dzieci z koła wokalnego śpiewały świąteczne piosenki a wszystkie dzieci, zarówno te z koła plastycznego jak i wokalnego wspólnie ze swoimi rodzicami (a czasami i rodzeństwem) wykonały dwie prace plastyczne: choinkę i aniołka. Efekty tych prac można podziwiać na tablicy koła plastycznego. Dziękujemy wszystkim za przybycie i za stworzenie miłej, rodzinnej atmosfery.

„Domek z piernika – bajka o dobrym wychowaniu”

Dzieci z grupy III, IV oraz V miały okazję wyjścia do Zamojskiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. „Domek z piernika – bajka o dobrym wychowaniu”. Mali widzowie z ogromnym zaciekawieniem oglądały teatrzyk. Dzięki wartkiej akcji maluchy utrwaliły sobie wartości dobrego i moralnego wychowania, a przy wspaniałej grze aktorów super się bawiły. O tym, że spektakl podobał się dzieciakom świadczyły gromkie brawa i uśmiechy małych widzów.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

W miesiącu wrześniu dzieciaki z naszego przedszkola mieli okazję spotkać się ze strażakami, których gościliśmy w naszym przedszkolu. Ogromną atrakcją dla dzieci był wóz strażacki oraz samodzielne posługiwanie się wężem strażackim. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka i jakim sprzętem się posługują. Miały okazję oglądania wyposażenia wozu i przymierzania stroju i akcesoriów służących do tak ciężkiej pracy. Poznały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku i utrwaliły numery alarmowe. Dzięki takim spotkaniom dzieciaki kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach życiowych.

Dziękujemy strażakom za wspaniałe spotkanie.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI I PSEM „DIEGO”

Z początkiem roku szkolnego odwiedzili nas Policjanci wraz z psem policyjnym „Diego”. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca policjanta, miały możliwość obejrzenia sprzętów pomocnych w jej wykonywaniu. Obyły się również rozmowy na temat  zasad zachowania bezpieczeństwa na drogach i różnych sytuacji, których dzieci mogą być uczestnikami. Spotkanie zwieńczyła możliwość obejrzenia tresury psa policyjnego, która przysporzyła dzieciom wiele radości. Dziękujemy Panom Policjantom za  odwiedziny.

Teatrzyk „Śpiąca królewna”

03.10.2018 r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy, którzy zaprezentowali teatrzyk pt. „Śpiąca królewna”. Dzieci obejrzały przedstawienie dzięki uprzejmości Rady Rodziców, która sfinansowała koszty związane z jego wystawieniem. Aktorzy zaprezentowali całą historię w bardzo ciekawy i przepełniony humorem sposób, ku żywo okazywanej przez dzieci uciesze. Chętne dzieci miały również możliwość sprawdzenia się w roli aktora i wystąpienia przed publicznością w przebraniu aktorskim.

Piknik Rodzinny „Powitanie Jesieni”

Dnia 12 września 2018r. odbył się „Piknik Rodzinny”, organizatorzy to: Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego i Bacalarus Szkoła Języków Obcych oraz Przedszkole Miejskie Nr 2. W programie przewidziano wiele atrakcji, między innymi: Turniej Białego Pasa, zabawy z chustą animacyjną, „balonowe autografy” bacalarusowych native speakerów oraz Mistrza Bacalarusa. Piękna pogoda sprawiła, że na piknik przybyło liczne grono naszych dzieci z rodzicami oraz  mieszkańcy Nowego Miasta. Dużym zainteresowaniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia jak również pyszne pieczone ziemniaki, grochówka oraz kiełbaski. Zabawa była wspaniała, wszystkim dziękujemy za tak liczne przybycie. Wspólnie spędzony czas i niezwykłe atrakcje pozostaną na długo w naszej pamięci.

Słonik Nadziei: 14 lipca 2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

20 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Ten rok, rok 2018 jest bardzo szczególny dla nas Polaków bo świętujemy 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. My również w naszej społeczności przedszkolnej chcieliśmy świętować i cieszyć się tym wspaniałym wydarzeniem. Dlatego nasze zakończenie roku odbyło się pod hasłem „Jestem Polką i Polakiem” a dzieci zaprezentowały się w tańcach do utworów ludowych. Rodzice i zgromadzone przed sceną osoby miały okazję posłuchać muzyki Fryderyka Chopina oraz zobaczyć dzieci w: tańcu „Zbójnickim”, tańcu do przyśpiewki kurpiowskiej „Depce konik”, Krakowiaku, tańcu do utworu „Lipka”, tańcu śląskim „Trojak” oraz w Polonezie. Dodatkowo dzieci z grup starszych powiedziały piękne wiersze. Uroczystość uświetnił również występ w wykonaniu dzieci z zespołu ludowego „Tęcza”, który działa w naszym przedszkolu. Dzieci zatańczyły do utworu „W moim ogródeczku”, który był prezentowany pod koniec maja na Przeglądzie Przedszkoli. Na zakończenie uroczystości wszystkie przedszkolaki odśpiewały piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”. Było pięknie i wzruszająco…

Piknik Rodzinny

Dnia 12.06.2018 r. w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny. Tego dnia popołudnie wspólnie ze swoimi pociechami spędzali rodzice. Był to dzień pełen miłych niespodzianek i przyjemności. Rodzice mieli możliwość obejrzenia występów dzieci, które uczęszczają na zajęcia kół zainteresowań, jak również pokaz zajęć z piłki nożnej oraz pokaz karate. Rodzice wspólnie dziećmi mogli brać udział w konkursie plastycznym „Moja Rodzina” i podziwiać muzyczne talenty dzieci biorących udział w Przeglądzie piosenki dziecięcej „Niech żyją wakacje”. Był również wspólny poczęstunek – ciepły bigos oraz „stoliki smakołyków” przygotowane przez rodziców. Dzieci pod opieką rodziców dzieci wesoło bawiły się na przedszkolnym placu zabaw. Chętni rodzice wcielili się w rolę aktorów i perfekcyjnie zagrali w przedstawieniu „Rzepka”. Otrzymali od publiczności duże brawa.

Dyrektor Anna Kowalska – Ćwik oraz całe grono pedagogiczne serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom za udział wraz z dziećmi w pikniku.

Dzień Dziecka Krasnobród – Ścieżka Dinozaurów

Dnia 05.06.2018 r. z okazji Dnia Dziecka dzieci z oddziału I, II, III, IV pojechały na wycieczkę  do Krasnobrodu – na ścieżkę edukacyjną – Dinozaury. Dzieci miały okazję zobaczenia „wielkich ekspozycji dinozaurów” i wysłuchania ciekawostek opowiadanych przez Panią przewodnik o życiu na lądzie, w wodzie gadów i dinozaurów. Tego dnia dzieci nie tylko wzbogacały swoją wiedzę na temat poznawania prehistorii, ale również wspaniale bawiły się na placu zabaw. Z apetytem spożywały posiłek na świeżym powietrzu. Na twarzach dzieci widniał przez cały czas uśmiech, dzień minął bardzo przyjemnie, na pewno dzieci będą mile go wspominać.

Dęby dla Niepodległej

W dniu 15 maja 2018 r. o godz. 12.00 w Zamościu odbyło się uroczyste posadzenie dębów na Stulecie Niepodległości Polski – ALEJA DĘBÓW NIEPODLEGŁOŚCI. W uroczystym sadzeniu uczestniczył Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, Komendanci Służb Mundurowych, przedstawiciele instytucji samorządowych, szkół, przedszkoli, młodzież i dzieci oraz zaproszony gość specjalny Rafał Brzozowski, którego ojciec pochodzi właśnie z Zamościa. Nasze przedszkole reprezentowała dyrektor Pani Anna Kowalska-Ćwik, przedstawiciel Rady Rodziców Pan Andrzej Kurantowicz wraz z synem Oskarem – wychowankiem naszego przedszkola wspólnie z Panem Rafałem Brzozowskim posadzili drzewko, które symbolizuje szacunek dla ludzi, którzy włożyli swój wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Więcej informacji – kliknij na logo

Międzyprzedszkolny przegląd teatralny

W dniu 8 maja 2018 r.  dzieci sześcioletnie przygotowane przez nauczycielkę Monikę Budzińską i Małgorzatę Bucior wzięły udział w  Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Teatralnym, zorganizowanym w Osiedlowym Domu Kultury „Okrąglak”. Przegląd  był organizowany przez Przedszkole Miejskie  Nr 10  w Zamościu . Dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały przedstawienie ” Nasz Znak – Orzeł Biały”. Jury nagrodziło grupę dyplomem i nagrodą. Należy podkreślić duże zaangażowanie dzieci w całość przedstawienia. Występ na dużej scenie był dla dzieci  ważnym doświadczeniem, przyniósł im wiele radości i satysfakcji. Dzieci miały również okazję oglądać na żywo występy aktorów z innych przedszkoli.

Quiz wiedzy o Polsce – Dzień Flagi

Dnia 10 maja 2018 r. Pani  Dyrektor Anna Kowalska – Ćwik z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Zamościu zorganizowała quiz wiedzy o Polsce pt. „Dzień Flagi”, z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania  Niepodległości. Celem konkursu było wzbudzanie poczucia patriotyzmu i tożsamości narodowej, kształtowanie szacunku do własnego państwa i jego symboli narodowych. Udział w konkursie brały dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli. Quiz przeprowadziły nauczycielki Małgorzata Bucior i Monika Budzińska.

W oczekiwaniu na rozpoczęcie Quizu

Nasz Quiz został objęty Patronatem Medialnym przez Katolickie Radio Zamość

Wywiad z Panią Dyrektor oraz wywiad z przedszkolakami – kliknij na logo

Konkurs składał się z ośmiu konkurencji. Dzieci wykazały się znakomitą wiedzą i umiejętnościami.

I miejsce zdobyło Przedszkole Miejskie Nr 2 reprezentowane przez Emilię, Nikolasa i Mateusza, osiągając 12 punktów.

II miejsce zdobyło Przedszkole Miejskie Nr 1 reprezentowane przez Marcela, Zuzannę i Tomasza, osiągając 11 punktów  oraz Przedszkole Miejskie Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu reprezentowane przez Antoninę, Wiktora, Hannę, osiągając 11 punktów.

III miejsce zdobyło Przedszkole Miejskie Nr 10 reprezentowane przez Mateusza, Karola i Kacpra, osiągając 10 punktów.

Wszystkim laureatom konkursu GRATULUJEMY!!! 

Uroczystości z okazji Dnia Rodziny – kliknij na obrazek

Nasza piękna BIAŁO – CZERWONA

W związku z obchodami 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości Przedszkola Miejskie Nr 1 i Nr 2 Zamościu postanowiły zorganizować konkurs plastyczny, międzyprzedszkolny, którego celem było m.in.: zwrócenie uwagi na piękno naszego kraju – ukazanie najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych miejsc w Polsce oczami dziecka oraz rozbudzenie u dzieci uczuć patriotycznych. Konkurs skierowany był do dzieci 5-6 letnich z publicznych i niepublicznych przedszkoli miasta Zamość i przebiegał w dwóch etapach.

Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło 26 kwietnia 2018 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury Filmowej w Zamościu.

Powołane przez organizatorów jury w składzie: Pani Małgorzata Bzówka – Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość, Pani Małgorzata Mróz – Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Zamościu, Pani Anna Kowalska – Ćwik – Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Zamościu, Pani Anna Fałaga – nauczyciel z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Zamościu oraz Pani Małgorzata Toczek – nauczyciel z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Zamościu przyznało I, II, III miejsce, dwie nagrody specjalne oraz 14 wyróżnień.

Pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra S. (PM Nr 1),

drugie miejsce zajęła Hanna M. (PM Nr 13),

trzecie miejsce zdobyła Marcelina Rz. (PM Nr 15).

Nagroda specjalna Dyrektora Przedszkola Miejskiego Nr 1 trafiła do Zuzanny H. (PM Nr 12),

a

nagroda specjalna Dyrektora Przedszkola Miejskiego Nr 2 trafiła do Adama K. (PM Nr 5).

Organizatorzy konkursu serdecznie wszystkim gratulują i dziękują za udział!